Naučná stezka nivou Fryštáckého potoka


Náš spolek podpořil práci pana LIbora Reicha, který po mnoho let kultivuje prostředí kolem potoka v místech, kde opouští obec Lukoveček. Podíleli jsme se na realizaci naučné stezky podél potoka.

Již n

ěkolik let jsme svědky obrovské práce a píle pana Reicha ve zvelebování Fryštáckého potoka na trase z Lukovečka do Fryštáku. Zpočátku vytvořil nenápadný chodníček s lávkami, následovala výsadba původních dřevin a v části také malé arboretum. A následovala myšlenka vytvořit naučnou stezku. Velmi se nám to zalíbilo a rozhodli jsme se projekt pana Reicha podpořit. Postupně jsme nainstalovali dřevěné tabule a poté na ně zavěsili panely s mnoha informacemi a zajímavostmi a fotografiemi vážícími se k tomuto místu. Práce pana Reicha na údržbě aa pěknou práci postupného budování mostků a chodníčků je neúnavná a huboce před ní smekám. Chtěl bych též poděkovat mistrům stolářům za pěknou práci a hlavně našim partnerům stezky obci Lukoveček, městu Fryštáku, společnosti Dorbas s.r.o. a grafickému studiu paní Radky Trojanové.


Více o stromech a keřích, které v arboretu rostou a také o práci pana Reicha jeho očima se dočtete zde.


Alois Řezníček, předseda Pod Hvězdami, z.s.Tiskové zprávy a zprávy uveřejněné v médiích

 

2013

2012

  • Ve Fryštáku čistí školku od nebezpečného azbestu - reportáž ČRo Brno z Mateřské školky Fryšták o potřebné sanaci a rekonstrukci budovy. A také o  o našem sdružení coby podporovateli školky pro 9. ročník festivalu :-).  (vyd. 15. 5. 2012, autor: Andrea Frydrychová, ČRo Brno; přečíst - na odkaze lze i poslechnout celou mluvenou reportáž)

 

2011

  • Festival Pod Hvězdami láká na zábavu i pochutnání (vyd. VIII/2011, autor: Barbora Honová) - uveřejněno na www.zlin.eu i jinde (přečíst)